Oferujemy Państwu następujące usługi:

ULEPSZANIE CIEPLNE WYROBÓW


max gabaryty: 800 x 300 x 500 mm
waga: do 200 kg
temperatura: do 900°C
Wyżarzanie, normalizowanie, hartowanie i odpuszczanie przeprowadzane jest w liniach hartowniczych typu PEKAT w atmosferze ochronnej oraz na mniejszych piecach.

OBRÓBKĘ GALWANICZNĄ I CHEMICZNĄ POWIERZCHNI WYROBÓW
CYNKOWANIE GALWANICZNE
max gabaryty: 800 x 400 x 400 mm
waga: do 40 kg
Cynkowanie przeprowadzane jest zgodnie z normą PN-EN ISO 4042 w bębnach i na zawieszkach z chromianowaniem na kolor biały (niebieskawy) lub żółty. Wykonujemy również proces wygrzewania w celu uniknięcia kruchości wodorowej – odwodorowanie;

FOSFORANOWANIE CYNKOWE LUB MANGANOWE (fosfat)
max gabaryty: 800 x 500 x 500 mm
waga: do 40 kg
OKSYDOWANIE (czernienie)
max gabaryty: 600 x 400 x 400 mm
waga: do 40 kg
Cynkowanie galwaniczne jest najbardziej popularnym sposobem zabezpieczania powierzchni zarówno dużych elementów jak i skomplikowanych powierzchni, jak np. gwinty elementów złącznych, ogniwa łańcuchów, tworząc równomierną, estetyczną powłokę.
Dobre jakościowo warstwy cynku otrzymuje się tylko na powierzchniach dokładnie odtłuszczonych i wytrawionych.
Chromianowanie, które wykonuje się bezpośrednio po cynkowaniu nadaje detalom kolor biały (niebieskawy) lub żółty dodatkowo pomaga chronić przed korozją. Powłoki chromianowe zwiększają przyczepność następnie nakładanych powłok organicznych.

Powłoki fosforanowo manganowe tworzą trwałą, grubą powłokę, która łatwo absorbuje i utrzymuje znaczną ilość oleju lub innych chłodziw. Te ważne właściwości powłok charakteryzujące się niskim współczynnikiem tarcia umożliwiają dużą odporność na ścieranie dla takich zastosowań jak przekładnie zębate, pierścienie, wały rozrządu, łożyska.

Zanurzeniowy proces fosforanowania cynkowego zapewnia jednolite powłoki stanowiące bardzo dobry podkład pod powłokę malarską dla detali stalowych.

Czernienie stali (lub inaczej oksydowanie) jest procesem chemicznym polegającym na wytworzeniu na powierzchni elementów stalowych lub żeliwnych warstwy czarnych tlenków, które po nasyceniu olejem lub specjalnym konserwantem, skutecznie zabezpieczają powierzchnię przed korozją i jednocześnie nadają powierzchni czarny estetyczny wygląd.
  © HSW-FEZ FASTEC Sp. z o.o. Rzetelna Firma KRD Start     ::     O firmie     ::     Oferta     ::     Usługi     ::     Katalog wyrobów     ::     Polityka jakości     ::     Kontakt e-mail: info@fastec.pl