HSW-Fabryka Elementów Złącznych FASTEC Sp. z o.o. realizuje projekt nr FEPK.01.03-IZ.00-0013/24 pt. „Wdrożenie innowacyjnej technologii kształtowania mikrostruktury i własności elementów złącznych do zastosowania w środkach transportu lądowego” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.
Celem projektu jest wdrożenie nowatorskiej technologii oraz uruchomienie produkcji nowej generacji elementów złącznych o bardzo wysokiej jakości do zastosowania przy łączeniu odpowiedzialnych komponentów pojazdów samochodowych, przyczep i naczep oraz taboru szynowego.
Zakres zadań inwestycyjnych obejmuje zakup, instalację i uruchomienie niezbędnych komponentów linii technologicznej oraz oprogramowania:
1. Systemów niezbędnych do wdrożenia nowej technologii obróbki cieplnej (system sterowania piecem hartowniczym, system zarządzania obróbką cieplną).
2. Urządzeń laboratoryjnych niezbędnych do międzyoperacyjnej i finalnej kontroli jakości wyrobów (mikroskop metalograficzny wraz z urządzeniami do przygotowania próbek, spektrometr do analiz kontrolnych składu chemicznego stali).
3. Urządzeń do znakowania i pakowania elementów złącznych z wykorzystaniem technologii kodów kreskowych.
4. Dedykowanego systemu ERP wraz z serwerem i kioskami warsztatowymi do cyfrowej integracji procesów przemysłowych i operacyjnych.
Rezultatem projektu będzie rozpoczęcie produkcji innowacyjnych elementów złącznych charakteryzujących się precyzyjnie ukształtowaną morfologią i stopniem rozdrobnienia mikrostruktury, co będzie przekładało się na zwiększenie jednorodności parametrów wytrzymałościowych na przekroju oraz poprawę odporności na pękanie. Ponadto zastosowanie nowoczesnych technologii cyfrowych oraz implementacja zasad gospodarki obiegu zamkniętego będą przyczyniały się do zwiększenia efektywności produkcji.
Projekt jest skierowany do HSW-Fabryka Elementów Złącznych FASTEC Sp. z o.o. i wspiera wdrażanie innowacyjnych rozwiązań wzmacniając konkurencyjność i pozycję Przedsiębiorstwa na rynku. Osiągnięcia w zakresie poprawy jakości wyrobów będą miały kluczowe znaczenie dla producentów pojazdów oraz ich użytkowników ze względu na zwiększenie niezawodności
i bezpieczeństwa w czasie eksploatacji.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
WARTOŚĆ PROJEKTU: 1 409 703,00 PLN
WYDATKI KWALIFIKOWALNE: 1 146 100,00 PLN
WYSOKOŚĆ WKŁADU Z FUNDUSZY EUROPEJSKICH: 687 660,00 PLN